Рада з питань економічного розвитку під головуванням Прем’єр-міністра обговорила Програму виходу з кризи

У середу, 27 травня, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося засідання Ради з питань економічного розвитку України, присвячене обговоренню Програми стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19, представленої сьогодні на засіданні Уряду.

У засіданні також взяли участь: заступник Керівника Офісу Президента України Юлія Ковалів, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Олександр Трухін, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, секретар Ради з питань економічного розвитку Ярослав Жаліло, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Елла Лібанова, директор Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Валерій Геєць, старший науковий співробітник Атлантичної ради США Андерс Аслунд, радник Президента України Олег Устенко, професор Колумбійського університету Віллем Буітер та викладач економіки та фінансів Києво-Могилянської бізнес-школи Євген Пенцак.

Під час засідання члени Ради з питань економічного розвитку мали можливість обговорити основні положення Програми та висловити свої зауваження та пропозиції. Прем’єр-міністр окремо наголосив, що до підготовки Програми була залучена широка експертна аудиторія, «в тому числі і члени Ради з питань економічного розвитку» і пропозиції, які раніше висилали члени Ради, в Програмі уже враховані.

Також Денис Шмигаль подякував членам Ради як за позитивні відгуки, так і за конструктивну критику, оскільки таке обговорення допомагає підготувати документ краще. Також він нагадав, що «частина заходів, які прописані у цій Програмі сьогодні уже реалізується, хоча це певною мірою відбувається не так швидко через наявні обмеження, бюрократію та необхідність внесення змін у законодавство». У зв’язку з цим Прем’єр-міністр звернувся до присутніх на засіданні народних депутатів, підкресливши, що Уряд надалі буде співпрацювати з парламентськими комітетами та окремими депутатами. «Це, сподіваюся, дасть нам змогу швидко приймати необхідні рішення і зміни до законодавства», – заявив очільник Уряду.

Окремо Денис Шмигаль зауважив, що в Програмі особливе місце посідають заходи щодо захисту внутрішнього виробника, але Уряд буде користуватися лише тим спектром інструментів, на які нам дають право Світова організація торгівлі та Генеральна угода з тарифів і торгівлі (ГАТТ). «Ми будемо діяти в тих правилах, які встановлені в світі», – запевнив Прем’єр-міністр.

«Ми маємо намір зробити цей документ дуже хорошим, але нам від документів необхідно переходити до дій. Ми повинні в першу чергу підтримати малий і середній бізнес, українських виробників і рухатись до виходу з цієї економічної кризи», – підсумував Денис Шмигаль.

Нагадаємо, сьогодні на своєму засіданні Кабінет Міністрів України затвердив Програму стимулювання економіки для подолання наслідків Covid-19: «Економічне відновлення» з умовою її доопрацювання у триденний термін.

У Програмі враховані ініціативи за такими напрямками: доступ до фінансів, доступ до ринків, дерегуляція, модернізація та розвиток, доступ до інфраструктури. Важливою частиною Програми буде системна та ґрунтовна підтримка вітчизняного виробника. Принциповим пріоритетом є створення робочих місць та сплата податків в Україні.

Програма передбачає широкий спектр методів підтримки: допомога просування експорту; доступні кредити, грантові програми; розширення участі малого і середнього бізнесу у державних закупівлях. Амбітна мета – увійти у ТОП-30 країн світу в питанні легкості адміністрування податків.

Також, за словами Глави Уряду, Програма передбачає, що Україна буде використовувати весь спектр інструментів СОТ та ГАТТ для захисту своїх підприємств.