Денис Шмигаль анонсував стратегію Уряду по виходу із економічної коронакризи

Кабінет міністрів України, залучивши експертів, науковців та бізнес-асоціації, підготував програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-109.

Про це, відкриваючи сьогоднішнє засідання Уряду, заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, цей документ почали готувати одразу після початку карантину і працювали над ним понад 6 тижнів, і тепер він пропонується для публічного обговорення.

«Ми залучили десятки, а конкретно більше 90 розробників, найкращих аналітичних центрів країни, десятки бізнес-асоціацій та окремих компаній (в тому числі із представників малого та середнього бізнесу). Серед них і Торгово-промислова палата України, і Спілка українських підприємців, і Український союз промисловців і підприємців, Європейська бізнес-асоціація, Асоціація газовидобувних компаній України, Український клуб аграрного бізнесу, Аналітичний центр Разумкова, Інститут економіки прогнозування НАН України, Аналітичний центр EasyBusiness, DIXI Group, Аналітичний центр CASE Україна і ще десятки інших суб’єктів.  Тому звичайно говорити, що це виключно Урядова стратегія – це перебільшення, адже це стратегія найкращих експертів, бізнесменів, науковців, аналітиків», – наголосив Денис Шмигаль.

За його словами, «коронакриза – це, в тому числі, і наш шанс зробити радикальні перетворення. Це наш шанс змінити підходи і наш шанс почати реальні зміни».  

Також очільник Уряду наголосив, що червоною лінією, яка проходить через усю програму та є частиною кожного елементу стратегії став принцип пріоритету українського виробника, який платить податки та створює робочі місця в Україні. «Саме тому перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія багатьох країн, і ми також будемо рухатися в цьому напрямку», – зазначив Денис Шмигаль.

Також, за словами Глави Уряду, програма передбачає, що Україна буде використовувати весь спектр інструментів СОТ та ГАТТ для захисту своїх підприємств. Кожна галузь в підготовленій стратегії, додав Денис Шмигаль, має два обов’язкових параметри. Мова йде про доступ до фінансів та доступ до ринків. «Приведу приклад: якщо ми говоримо про підтримку невеликих бізнесів, то це програми доступних кредитів, запуск грантових програм, розширення участі МСБ у державних закупівлях, а також всебічна допомога по виходу на зовнішні ринки», – зазначив він.

«Крім того, зараз ми обговорюємо зменшення податкового навантаження для МСБ, а також «регуляторну гільйотину». Наш успіх показовий, коли прості ФОПи більше не потребуватимуть допомоги бухгалтерів у заповненні документів, а України увійде в ТОП-30 країн світу в питанні легкості адміністрування податків. Це наша ціль, це дуже важливо максимально спростити роботу малому бізнесу, особливо мікро-бізнесу», – наголосив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль також повідомив, що повний документ сьогодні на засіданні Уряду буде презентований Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашком та опублікований для того, щоб швидко зібрати додаткові відгуки і активно почати запроваджувати кожен крок стратегії, аби вийти на економічне відновлення вже в другій половині 2020 року.