НАБУ запобігло зняттю арешту з 14 млн дол. США ексміністра доходів і зборів

Детективи Національного бюро надали компетентним органам Князівства Ліхтенштейн інформацію, необхідну для продовження заборони на розпорядження рахунками низки компаній близьких родичів міністра доходів і зборів України часів президентства Януковича. Вказані рахунки арештовані в межах розслідування кримінального провадження за підозрою колишнього топпосадовця у завданні понад 3 млрд грн збитків державі.

За даними іноземних колег, у Ліхтенштейні на арештованих рахунках компаній, пов’язаних із ексміністром, знаходиться понад 14 млн дол. США. Заборона на розпорядження ними діє з 2017 року та продовжується щороку на підставі інформації від органу слідства.

У листопаді 2019 року кримінальне провадження за підозрою ексміністра доходів і зборів передали до Національного бюро з Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України. У межах розслідування НАБУ та САП вживають необхідних заходів задля збереження майна, яке, після вироку суду може бути використано для відшкодування збитків, завданих незаконними діями топпосадовців часів президентства Віктора Януковича.

Нагадуємо, у роботі детективів також перебуває кримінальне провадження, в якому ексміністр підозрюється у завданні понад 100 млрд грн. У межах цього провадження детективи НАБУ забезпечили накладення арешту на 301 млн грн, які намагалася стягнути з АТ «Укрзалізниця» компанія, афільована з колишнім міністром доходів та зборів. Також за ініціативи НАБУ та САП накладено арешт на 1000 вагонів, придбаних цією ж компанією.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.