Віктор Ляшко: Ми зараз маємо реальну картину захворюваності медичних працівників на COVID-19

Міністерство охорони здоров’я не приховало захворювання жодного медика.

Про це в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV заявив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Сьогодні, напевне, перша епідемія в Україні, в якій реально реєструють внутрішньолікарняне інфікування. Всі випадки фіксуються, проводяться епідемічні розслідування. Це дозволить здійснити компенсацію за професійні ризики, яким піддаються медичні працівники. Це все складові інфекційного контролю, якому раніше не приділялася належна увага», – наголосив Віктор Ляшко.

Також головний державний санітарний лікар додав, що Україна заходила в епідемію коронавірусної хвороби із занедбаним станом інфекційної служби.

«Ті заклади охорони здоров’я, які визначені як першочергові для прийому хворих з COVID-19, визначалися не просто так. Вибирали в основному ті, де вдалося зберегти лікарів та де можна було поставити апарати ШВЛ, монітори пацієнтам. Це заходи, які дозволяють локалізувати поширення хвороби та надавати якісну медичну допомогу хворим», – нагадав Віктор Ляшко.