Понад 700 морпіхів отримали штормові берети у своє професійне свято

У військових частинах та підрозділах морської піхоти України сьогодні, 23 травня, відбулися урочисті заходи з нагоди Дня морської піхоти України.

Саме цього дня більш ніж сторіччя тому, у 1918 році, гетьман Павло Скоропадський видав указ України по Морському відомству «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби».

– Ми відзначаємо 102-гу річницю від дня створення морської піхоти України, – наголосив у своєму виступі командувач морської піхоти ВМС ЗС України генерал-лейтенант Юрій Содоль. – Як і все українське суспільство, прагнучи до відновлення історичної правди про багатовікову боротьбу українського народу за свою волю і незалежність, ми відкриваємо ще одну сторінку справжньої історії українського війська та флоту. Сьогодні морська піхота – це гордість Збройних Сил України! У цей день я бажаю вам і вашим рідним міцного здоров’я, сімейної злагоди, щастя та перемоги над ворогом!

Розпочалися урочистості з ушанування тих, хто поклав своє життя у боротьбі за свободу та цілісність України. Після чого командири підрозділів вручили штормові берети понад 700 морпіхам.

– Сотні родин морських піхотинців перемістилися до нових гарнізонів у квітні 2014 року. Ми заново відроджувались, і вже за три місяці перша ротна тактична група була на Сході нашої держави. Завдання доводилось виконувати на складних та відповідальних ділянках. Ви виконували ці завдання з гідністю і честю, – зазначив командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко. – Сьогодні наша морська піхота на декілька порядків вища по вишколу і по духу, і коли настав час захищати українську землю від російських загарбників, саме ви у 2014 році зруйнували московські плани бліцкригу щодо захоплення нашої держави.

Також під час заходу найкращих військовослужбовців було заохочено державними нагородами, відомчими відзнаками, цінними подарунками та грамотами.