Пом’якшення карантину дозволило успішно відновити роботу понад 7,6 тис. закладів у сфері торговельного і побутового обслуговування населення

З 11 травня розпочався перший етап послаблення карантинних обмежень, що дало можливість відновити роботу літнім майданчикам в закладах громадського харчування, перукарням, салонам краси, а також стоматологічним кабінетам. З метою контролю за дотриманням протиепідемічних норм територіальні органи Держпродспоживслужби проводять регулярний моніторинг таких закладів.

Так, станом на 19 травня із 9,6 тис. перевірених Держпродспоживслужбою закладів понад 7,6 тис. повністю відповідають усім протиепідемічним вимогам, встановленим Головним державним санітарним лікарем, з яких:

–          3852 об’єкти торгівлі продовольчими товарами (магазини та супермаркети);

–          1486 об’єктів торгівлі непродовольчими товарами (магазини та супермаркети);

–          309 закладів громадського харчування (кафе та ресторани);

–          573 перукарні та салони краси;

–          1419 інших об’єктів (аптеки, об’єкти водопостачання та водовідведення, об’єкти транспорту тощо).

Крім того, станом на зараз в Україні вже працюють 748 продовольчих ринків, це майже 90% від загальної кількості продовольчих ринків.

Уряд вже реалізує програми, спрямовані на подолання бізнесом наслідків кризи від пандемії. Ці ініціативи включають заходи із збереження робочих місць, спрощення доступу до фінансів (завдяки гарантуванню нових кредитів і запуску грантових програм), зменшення витрат бізнесу шляхом рефінансування кредитів та зменшення податкового навантаження.