Дмитро Кулеба запросив Американську торговельну палату та Європейську Бізнес Асоціацію спільно з МЗС розвивати торгівлю та залучати інвестиції

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба обговорив з президентом Американської торговельної палати в Україні Енді Гундером і виконавчою директоркою Європейської Бізнес Асоціації Анною Дерев’янко перезавантаження Ради експортерів та інвесторів при МЗС та синергію бізнесу та дипломатії задля розвитку торгівлі та залучення інвестицій.

Зустріч відбулася у форматі відеоконференції у вівторок, 19 травня.

“У США, країнах Азії, державах ЄС захист вітчизняного бізнесу за кордоном, розвиток торгівлі, залучення інвестицій є одними з ключових функцій міністерств закордонних справ. Нині ми будуємо в Україні саме таку ефективну систему економічної дипломатії. Я запрошую провідний український бізнес об’єднати зусилля”, – наголосив глава МЗС.

Міністр нагадав про перезапуск Ради експортерів та інвесторів при МЗС. Засідання її оновленого на 80 відсотків складу відбудеться вже 21 травня. Учасники будуть організовані за галузевим принципом і розроблять спільний план роботи на рік.

Дмитро Кулеба також поділився з Енді Гундером та Анною Дерев’янко своїм баченням взаємодії дипломатичної системи з бізнесом, яка дозволить наповнювати порядок денний відносин з іншими країнами реальними проєктами співпраці, лібералізувати торгівлю, розширювати географію експорту, залучати інвестиції до України.

Глава МЗС переконаний, що успішний український бізнес здатен також відігравати ключову роль у налагодженні ефективної системи економічної дипломатії. Йдеться, зокрема, про фахову експертну оцінку, залучення бізнесу до дипломатичної освіти, проведення спеціальних тренінгів та курсів.

У свою чергу, Анна Деревянко та Енді Гундер висловили вдячність за таку ініціативу міністерства, яка, за їхніми словами, може вивести співпрацю бізнесу та дипломатії на якісно новий рівень та сприяти захисту українських економічних інтересів. Вони висловили готовність до взаємодії у рамках Ради експортерів та інвесторів, а також у розвитку системи оцінювання та дипломатичної освіти.

Дмитро Кулеба та Енді Гундер приділили окрему увагу темі заохочення іноземних компаній, які переносять виробництва з інших регіонів світу ближче до ринків збуту, до розміщення виробництва саме в Україні.