Попит на «теплі кредити» зростає: ще 80 млн грн видано банками на енергоефективні цілі за тиждень

Все більше родин долучаються до програми «теплих кредитів», щоб зробити оселі енергоефективними та менше сплачувати за комунальні послуги.

Так, минулого тижня банки видали близько 80 млн грн «теплих кредитів», що більше, ніж позаминулого тижня та навіть за увесь квітень.

Зокрема, за тиждень банки надали:

  • більше 50 млн грн – родинам на енергоощадні заходи у приватних будинках;
  • понад 28 млн грн – для ОСББ на утеплення багатоповерхівок;
  • 730 тис. грн – домогосподарствам на встановлення твердопаливних котлів.

Важливо, що із початку дії програми у 2020 р. нею вже встигли скористатися 370 ОСББ, залучивши понад 110 млн грн кредитів на заходи з енергоефективності (встановлення ІТП, заміну вікон на енергоефективні, утеплення, модернізацію систем опалення тощо).

Як свідчать результати оцінки програми, представлені Держенергоефективності із партнерами восени минулого року, середня річна економія споживання тепла для ОСББ становить 20%,  газу – 10%, а електроенергії – 9%.

Водночас є численні приклади ОСББ, які після комплексної термомодернізації зменшили витрати на опалення на 40-50% і більше.

«Тож, завдяки програмі з енергоефективності є гарна нагода зробити житло комфортним та теплим, а сімейний бюджет ощадливим», – прокоментувала т.в.о. Голови Держенергоефективності Олена Товстенко.