Прем’єр-міністр взяв участь у віртуальній зустрічі з главами урядів держав-членів ЦEI

Учасники відеоконференції обговорили питання боротьби з пандемією, подолання економічних наслідків, координацію зусиль щодо відкриття кордонів, відновлення туристичної галузі та інше.

У п’ятницю, 15 травня, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль взяв участь у спеціальній віртуальній зустрічі з главами урядів держав-членів Центральної європейської ініціативи (ЦЕІ).

Глава українського Уряду подякував головуючій Чорногорській стороні, Виконавчому секретаріату Центральноєвропейської ініціативи та Європейському регіональному офісу ВООЗ за ідею щодо проведення окремої зустрічі по взаємодії в умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. 

Денис Шмигаль поінформував учасників зустрічі про поточну епідемічну ситуацію в Україні та заходи, які український Уряд вживає, аби зупинити розповсюдження хвороби. Окремо Денис Шмигаль зупинився на питанні підтримки населення та бізнесу, які найбільше постраждали від поширення пандемії.

«Уряд України приділяє особливу увагу економічній стабільності, захисту робочих місць та залученню інвестицій в країну. Ми розуміємо, що найбільше страждає малий та середній бізнес – основа нашої економіки. Президент, Уряд та Парламент України працюють разом над розробкою програм підтримки вітчизняних підприємців», – зазначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль також подякував міжнародним партнерам за фінансову та гуманітарну допомогу у боротьбі з пандемією COVID-19 та за допомогу у поверненні додому українських громадян, які перебували за кордоном унаслідок спалаху хвороби.

За його словами, фінансова підтримка, яку надав ЄС, допоможе гарантувати макроекономічну стабільність України, а також дозволить державі вивільнити додаткові ресурси для захисту громадськості та пом’якшення негативних наслідків пандемії. Прем’єр-міністр також зазначив, що наша країна, як відповідальний член міжнародної спільноти, надає допомогу тим, хто цього потребує.

Очільник українського Уряду запевнив учасників зустрічі у продовженні Україною системних реформ та підкреслив важливість співробітництва між країнами-учасниками ЦЄІ.

«Україна готова до співпраці в галузі наукових обмінів, досліджень та розробок, щоб досягнути швидких результатів у створенні ефективної медицини проти COVID-19 та вакцини для боротьби з вірусом», – підкреслив Денис Шмигаль.

За результатами віртуальної зустрічі главами урядів Центральної європейської ініціативи була прийнята Спільна заява про визнання безпрецедентного виклику для регіону центральної та південно-східної Європи через поширення пандемії COVID-19. Учасники зустрічі таким чином підтвердили важливість об’єднання та проведення скоординованих дій у боротьбі проти пандемії, зменшення її негативних соціально-економічних наслідків в регіоні ЦЄІ.

Довідково

Центральноєвропейська ініціатива (ЦЄІ) є регіональною організацією країн Центральної та Східної Європи, діяльність якої спрямована на налагодження багатостороннього співробітництва у політичній, соціально-економічній, науковій та культурній сферах та сприяння на цій основі зміцненню стабільності і безпеки в регіоні. До її складу входить 17 країн (10 країн ЄС) – Албанія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Угорщина, Італія, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Чорногорія та Україна.

Прем’єр-міністр взяв участь у віртуальній зустрічі з главами урядів держав-членів ЦEIПрем’єр-міністр взяв участь у віртуальній зустрічі з главами урядів держав-членів ЦEI