Міністр закордонних справ провів зустріч з юридичними радниками України, які представляють її інтереси у міждержавних позовах

15 травня відбулась віртуальна зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та команди Міністерства з юридичними радниками України: професорами Гарольдом Коу, Жан-Марком Тювеніном, Альфредом Соунсом, партнерами юридичної компанії «Covington and Burling» Марні Чік та Джонатаном Гімблетом.

Міністр Кулеба наголосив, що захист прав та інтересів України та її громадян є головною метою роботи МЗС України, а встановлення справедливості та притягнення винних до відповідальності – пріоритетом.

«У Міністерстві змінився Міністр і значною мірою – юридична команда, але наша мета залишається незмінною – притягнути Росію до міжнародної юридичної відповідальності за всі порушення міжнародного права, вчинені нею в ході агресії проти України. Ми тісно працюватимемо з юридичними радниками, і наша спільна перемога буде також перемогою міжнародного права загалом», – зазначив глава МЗС.

Юридичні радники та команда Міністерства детально обговорили стан усіх спорів між Україною та Російською Федерацією та визначили стратегію і тактику подальшої роботи.

Особливу увагу учасники приділили справі щодо затримання у листопаді 2018 року українських військово-морських суден і 24 членів їхніх екіпажів та меморандуму, який Україна має подати на розгляд Арбітражного трибуналу вже до кінця наступного тижня.

Боротьба України на юридичному фронті триває, а справи, які веде МЗС України переходять у вирішальну стадію. Юридичні радники України та команда Міністерства закордонних справ докладуть усіх зусиль для їхнього успішного завершення та реалізації інших елементів стратегії юридичного захисту.