Уряд Канади та Офіс Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) в Україні передали апарати штучної вентиляції легень для потреб ЗС України

Сьогодні, 14 травня, у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» відбулася урочиста церемонія передачі Збройним Силам України 7 апаратів штучної вентиляції легень від Уряду Канади через Офіс Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів (ЮНОПС) в Україні.

У заході взяли участь Міністр оборони України Андрій Таран, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Галадза та Голова офісу ЮНОПС в Україні Іріна Сахакян-Веттер.

ЮНОПС та Урядом Канади погоджено перерозподіл залишкових коштів у сумі понад 100 000 доларів США для закупівлі і доставки 7 систем штучної вентиляції легень, які можуть використовуватися під час транспортування та стаціонарно у відділеннях інтенсивної терапії.

Вже наступного тижня обладнання буде використовуватися для надання невідкладної медичної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України.

Голова офісу ЮНОПС в Україні Іріна Сахакян-Веттер зазначила: «Спалах COVID-19 є серйозним випробуванням для систем охорони здоров’я у всьому світі та в Україні. Ми тісно співпрацюємо з нашими партнерами в Україні та по всьому світу для підтримки зусиль, направлених на запобігання пандемії та реагування. Цим та багатьма іншими проектами ЮНОПС в Україні продовжує надавати підтримку національним та міжнародним партнерам у сферах закупівель в умовах надзвичайних ситуацій, управлінні проектами та фінансовому менеджменті, і готові до поглиблення нашої співпраці в інтересах народу України».

Посол Канади в Україні Лариса Галадза зробила наголос на тому, що це один з багатьох прикладів того, як Канада допомагає партнерам в Україні долати кризу спричинену COVID-19. Пані Посол висловила задоволення стосовно того, що це обладнання було швидко придбано та запевнила  присутніх у тому, що Канада і надалі продовжуватиме укріплювати сталі партнерські відносини.

Міністр оборони України подякував Уряду Канади за стратегічне партнерство та зазначив, що сучасні відносини між Канадою та Україною, з огляду на масштаб та глибину співпраці, є зразком того, як країни допомагають одна одній в складні часи криз та випробувань.

Андрій Таран висловив впевненість у тому, що спільними зусиллями буде подолано цей виклик, тому що Україна відчуває надійне плече підтримки міжнародних партнерів та друзів.