Ігор Петрашко обговорив з Послом Великої Британії питання активізації торговельно-економічної співпраці

12 травня відбулася зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Меліндою Сіммонс. Метою заходу стало обговорення основних питань взаємовигідної двосторонньої співпраці та обміну досвідом у боротьбі з COVID-19.

«У 2019 році Велика Британія інвестувала в економіку України понад 2 млрд дол. США та увійшла у ТОП-3 основних країн-інвесторів нашої держави. Ми зацікавлені у збереженні існуючого рівня торгово-економічних відносин та, з огляду на вихід Британії з ЄС, сподіваємося, що найближчим часом буде підписана Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю і партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії», – зауважив Ігор Петрашко.

Він додав, що нова угода стане гарантією забезпечення безперебійного ланцюга торгових поставок, що сприятиме продовольчій безпеці обох країн.

Сторони обговорили перспективні напрями співпраці, зокрема, у сфері агропромислового комплексу, енергоефективних технологій, нарощуванні експорту української с/г та металургійної продукції, реалізації двосторонніх інвестиційних проектів, залучення британського досвіду в розвиток інструментів державно-приватного партнерства, залученні прямих іноземних інвестицій.

Також учасники зустрічі зупинилися на актуальній проблемі поширення COVID-19 у світі та наголосили на важливості обміну досвідом у боротьбі з пандемією. Ігор Петрашко зауважив, що до 22 травня в Україні запроваджено карантин у зв’язку з коронавірусом, проте Україна продовжує виконувати свої міжнародні зобов’язання щодо забезпечення безперебійного постачання сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки.

Довідково

За 2 місяці 2020 року двосторонній товарообіг склав 219,3 млн дол. США та збільшився в порівнянні з відповідним періодом 2019 року на 1,2%. При цьому експорт товарів з України до Великої Британії склав 109,2 млн дол. США та збільшився на 18,6%, імпорт британських товарів в Україну склав 110,1 млн дол. США та зменшився на 11,6%.