Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доповів народним депутатам про роботу Уряду

Під час «Години запитань до Уряду» Прем’єр-міністр України повідомив народних депутатів про заходи, які здійснюються для подолання поширення пандемії, фінансової підтримки певних категорій населення в умовах коронакризи та ситуації у медичній та енергетичній сферах.

Як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, виступаючи з трибуни Верховної Ради в середу, 13 травня, завдяки вчасно введеному карантину вдалося уникнути величезного навантаження на медичну систему. Також він нагадав, що з 11 травня почався перший етап послаблення карантинних обмежень.

«Сьогодні ми працюємо над розробкою подальших кроків виходу з карантину та переходу до адаптивної моделі. Після 22 травня карантин буде подовжений, але з поступовими пом’якшеннями. Все більше повноважень буде передано на місця для локалізації хвороби там, де вона виникає», – наголосив Денис Шмигаль.

Також він повідомив, що питання 300% доплати медикам, які працюють з хворими на COVID-19, перебуває на особистому контролі й Президента України, і його особисто: «905 млн грн субвенцій на виплати 300% за березень надійшли в регіони. Я обіцяю, що ми в повній мірі виплатимо всі кошти, які обіцяли лікарям. Ще минулого тижня дав доручення Міністру охорони здоров’я Максиму Степанову прозвітувати по кожній області і по кожній лікарні, які мають отримати 300% доплат. Сьогодні на Уряді цю інформацію маємо заслухати».

Також Денис Шмигаль поінформував народних депутатів про те, куди витрачаються кошти з Фонду боротьби з COVID-19 у розмірі 65 млрд грн. Серед основних статей видатків:

  • 29,7 млрд цього року додатково виділено Пенсійному фонду;
  • 6 млрд грн отримали фонди, які будуть допомагати безробітним;
  • 1,6 млрд спрямовані для допомоги на дітей родинам ФОП;
  • 2 млрд грн були профінансовані медичні закупівлі для лікарень;
  • 3,1 млрд грн були виділені МОЗ на додаткові закупівлі лікарням та зарплати лікарям.

Також Денис Шмигаль, відповідаючи на запитання стосовно обмежень для виїзду за кордон українських заробітчан, наголосив, що заборони на виїзд задля працевлаштування не існує, тільки загальні карантинні обмеження: «Сьогодні ведуться перемовини з європейськими урядами про те, що якщо наших людей запрошують на роботи, то це має бути офіційна робота, це мають бути медичні гарантії, гарантії можливості повернення. Це мають бути нормальні умови роботи і проживання. Ми вперше отримали змогу вести діалог на рівних про захист інтересів наших людей в європейських країнах».

Важливим також є те, що виїзд українців за кордон не має перетворюватись на двотижневий «туризм»: «Ми не для того два місяці країну тримали на карантині, щоб сьогодні знову наражати всіх на небезпеку».

Також під час «Години запитань до Уряду» Прем’єр-міністр повідомив, що через коронакризу збільшилася кількість безробітних. За його словами, на сьогоднішній день офіційно зареєстровано майже 200 тисяч таких громадян.

«Метою Уряду наразі є не лише збереження робочих місць, але й створення нових. Мінекономіки має презентувати програму зі створення нових робочих місць», – зазначив Прем’єр-міністр.

Крім того, Денис Шмигаль подякував народним депутатам за підтримку рішень Антикризового енергетичного штабу, яке дозволить вийти з енергетичної кризи: «Я вважаю, що це показовий приклад роботи влади, як єдиної команди. Запропоновані та підтримані депутатами заходи дозволять нам збалансувати енергетику, врахувавши при цьому й інтереси споживачів, й інтереси підприємців». Очільник Уряду також підкреслив, що ціна на електроенергію для населення в цьому році залишається незмінною – 1,68 грн за кіловат.

«Запропоновані нами зміни дозволять уникнути віялових віключень. Крім того, ми убезпечимо атомну генерацію, забезпечимо роботою українських шахтарів і всіх енергетиків», – зауважив Прем’єр-міністр.