Як проходить випробування морем курсантів-четвертокурсників

У курсантів Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» триває переддипломна практика на кораблях і катерах національного флоту.

Четвертокурсники вдосконалюють свої знання, здобуті за роки навчання у військовому виші. Окрім підготовки за спеціальністю, вони також вивчають питання щодо організації бойової та повсякденної діяльності, вахтову службу, морально-психологічне забезпечення та методику фізичної підготовки особового складу. Про це повідомляє АрміяInform.

Варто зазначити, що для майбутніх флотських офіцерів це далеко не перша морська практика. Наприклад, Богдан Дорощук уже вшосте проходить випробуванням морем.

– Це моя шоста практика, чотири з них були за кордоном. Зокрема мені тричі доводилося побувати у Військово-морській академії Республіки Польща, також маю за плечима дальній похід у Мармурове море з візитом у порти Туреччини, Румунії та Болгарії. І, звісно, двічі доводилося походити практику в рідному Чорному морі, – розповідає Богдан.

Цього разу курсант Дорощук проходить практику на фрегаті «Гетьман Сагайдачний» на посаді командира зенітно-артилерійської батареї. Розслаблятися на борту корабля йому було ніколи. З перших днів, як і годиться, курсант працював на своєму місці відповідно до спеціальності. Оскільки фрегат має постійно бути в бойовій готовності, тут чи не щодня тестують артилерійське та протидиверсійне обладнання. Крім того, під час виходу в море майбутній офіцер разом з екіпажем флагмана проводив патрулювання району за визначеними координатами, а також мав змогу відпрацювати навчально-бойові стрільби. Такий напружений графік служби аж ніяк не лякає Богдана, хлопець впевнений, що після випуску він обов’язково служитиме саме на кораблі.

Мріє пов’язати своє життя з морем і корабельною службою курсант Микола Тарасов. Він також не вперше проходить практику на кораблі. На 2-му курсі брав участь у катерному поході із заходами в порти Туреччини, Болгарії, Румунії, а на 3-му – опановував посаду заступника командира корабля на одному з «Кентаврів». Цього разу йому випало проходити практику на військовому аварійно-рятувальному судні «Олександр Охрименко», який торік передали ВМС ЗС України, на посаді командира електронавігаційної групи.

– Одразу з перших днів практики ми здійснили вихід у море, під час якого несли вахту, проводили гідро- і метеоспостереження, визначали координати руху, набували необхідних навичок для орієнтування у морі тощо. На заняттях мали нагоду надавати свої особисті рекомендації командиру корабля, як, на наш погляд, можна краще зманеврувати чи прокласти курс для майбутнього безпечного плавання. Під час постановки корабля на якір нам дали можливість наносити на навігаційну карту відведені для якірної стоянки місця. Весь цей час працюємо, як і решта екіпажу, без жодних поблажок на те, що ми курсанти. І це правильно, адже кожен, хто вирішив пов’язати своє майбутнє з флотом, мусить розуміти, що це не лише романтика морських походів, а й щоденна рутинна служба, – ділиться враженнями курсант Микола Тарасов.

Важливість військового стажування полягає й у тому, що курсанти мають змогу ознайомитися з функціональними обов’язками, порядком ведення документації та відпрацювати певний перелік заходів, які передбачені відповідно до майбутніх офіцерських посад за спеціальністю. Все це незабаром стане їм у пригоді, адже після завершення на них чекають державні іспити та захист дипломних робіт.