Заволодіння 81 млн грн Нацгвардії: матеріали відкрито

НАБУ і САП завершили розслідування факту заволодіння майном Головного управління Національної гвардії України у розмірі 81,64 млн грн. 8 травня 2020 року сімом підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

Серед підозрюваних:

Крім того, у межах розслідування епізод щодо дій оцінювача виділено в окреме провадження, йому повідомлено про завершення слідства та надано доступ до матеріалів провадження 7 травня. Дії оцінювача кваліфіковані за ч.3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч 1 ст. 396 КК України.

За даними слідства, що у 2000-х роках ГУ внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 рр., сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

У межах розслідування детективи встановили нові епізоди незаконної діяльності цих осіб.

Зокрема, здобуто докази отримання екскомандувачем Нацгвардії неправомірної вигоди за вчинення дій в інтересах компанії-забудовниці. Йдеться про 125 тис. дол. США готівки, які він в подальшому розподілив між собою (100 тис. дол. США) та заступником начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ (25 тис. дол. США).

Крім того, слідство встановило, що посадовець Нацгвардії отримав у завуальованій формі неправомірну вигоду від колишнього народного депутата та низки топпосадовців компанії-забудовниці й у вигляді квартири загальною площею 76,00 кв.м та ринковою вартістю 1,82 млн грн. Ця неправомірна вигода надана під виглядом укладення угоди нібито оплатного придбання близькою родичкою екскомандувача Нацгвардії майнових прав на зазначену нерухомість за спеціальною ціною у сумі лише 592,8 тис грн. (7 800 грн./кв.м.). Аби приховати факт отримання неправомірної вигоди та легалізувати походження нерухомості, бенефіціари та топменеджмент компанії-забудовниці вдалися до низки незаконних дій шляхом підготовки, укладення та підписання фіктивних правочинів і листів.

Також встановлено непоодинокі факти використання колишнім кінцевим бенефіціарним власником (екснародним депутатом) та іншими посадовцями компанії-забудовниці завідомо підроблених офіційних документів (звітів про оцінку на замовлення ТОВ «Укрбуд Девелопмент»), які вони використовували в процесі обміну квартир Нацгвардії у будинках в центрі столиці на нерухомість на околиці Києва, а також з метою подальшого укриття вчиненого особливо тяжкого злочину.

Нагадуємо, 29 квітня 2020 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду стягнула 536,8 тис. грн — частину застави у 1,538 млн грн — з виконавчого директора компанії-забудовника, задіяної в корупційній схемі із заволодіння майном Нацгвардії. Суд також збільшив підозрюваному розмір застави з 1,538 млн грн до 3 млн грн.

Того ж дня рішенням Апеляційної палати ВАКС стягнуто 30 млн грн з екснардепа, підозрюваного в організації схеми із заволодіння майном Нацгвардії. Йому також визначено новий розмір застави — 100 млн грн. Таке. Раніше суд першої інстанції ухвалив рішення про стягнення 80 млн грн застави. Рішення остаточні, оскарженню не підлягають.

Публікації за темою: https://bit.ly/2VZqeqA

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.