Мінветеранів і Координатор проектів ОБСЄ в Україні працюватимуть над розбудовою національної системи реабілітації постраждалих внаслідок збройної агресії на сході України

Мінветеранів і Координатор проектів ОБСЄ в Україні працюватимуть над розбудовою національної системи реабілітації постраждалих внаслідок збройної агресії на сході України. Про це йшла мова під час онлайн-конференції Міністра у справах ветеранів України Сергія Бессараба із Координатором проектів ОБСЄ в Україні Генріком Вілладсеном.

Міністр подякував представництву ОБСЄ в Україні за роботу, яку вони здійснюють у напрямку підтримки постраждалих внаслідок війни на сході України та наданні допомоги ветеранам у процесі психологічної адаптації.

Сергій Бессараб відзначив, що розроблені за участі місії ОБСЄ «Методичні рекомендації щодо оцінки ризиків виникнення конфліктів у громадах Донецької, Луганської, Херсонської областей» – важливі дослідження, на які, в тому числі, орієнтуватиметься Міністерство при формуванні подальших пріоритетів у роботі.

Своєю чергою Генрік Вілладсен розповів, що сьогодні місія ОБСЄ продовжує моніторити ситуацію в Донецькій і Луганській областях і окремо працює в напрямку психологічної підтримки постраждалих внаслідок військового конфлікту та готова надати тренінгову допомогу працівникам Міністерства щодо організації роботи з психологічної реабілітації ветеранів та родин загиблих.

Сторони домовилися розпочати розбудову національної системи реабілітації постраждалих внаслідок збройної агресії на сході України. Зокрема, в рамках співпраці, обладнати тренінговий простір в Центрі психологічного здоров’я та реабілітації ветеранів та розпочати підготовку інформаційного онлайн-довідника з наявної допомоги постраждалим внаслідок конфлікту.

В онлайн-конференції взяли участь менеджер національного проекту «Соціальна і психологічна реабілітація населення, постраждалого внаслідок конфлікту» Лідія Малогулко та менеджер національного проекту «Діалог заради реформ і суспільного єднання в Україні» Роксолана Мельник, з якими Мінветеранів також продовжить співпрацю.

Довідково

Детально ознайомитися із Методичними рекомендаціями щодо оцінки ризиків виникнення конфліктів у громадах можна за посиланням.