Уряд вніс зміни до Порядку забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

Відповідний порядок використання коштів за бюджетною програмою для надання грошової компенсації для придбання житла внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, було приведено у відповідність до Закону України “Про Державний бюджет на 2020 рік”, яким Мінветеранів визначено головним розпорядником цих коштів.

Таке рішення було прийняте  на засіданні Уряду.

За словами Міністра у справах ветеранів України Сергія Бессараба, грошову компенсацію з державного бюджету отримають внутрішньо переміщені особи, які визнані учасниками бойових дій або особами з інвалідністю внаслідок війни III групи у зв’язку з безпосередньою участю в АТО/ООС, потребують поліпшення житлових умов та перебувають не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Це дасть можливість у 2020 році забезпечити житлом більше 220 внутрішньо переміщених українських родин.

Окремо внесеними змінами передбачено перерахунок розміру грошової компенсації, у разі змін у складі сім’ї заявника, якому призначено грошову компенсацію (народження або смерті члена сім’ї, одруження/розірвання шлюбу, включення до складу сім’ї нових членів сім’ї тощо) у випадку, якщо у день подання заяви та документів грошова компенсація не виплачена, чи виплачена не в повному обсязі.

Важливо, що до 2020 року головним розпорядником субвенції та відповідальним виконавцем бюджетної програми було Мінсоцполітики. Відтепер ці повноваження передані Міністерству у справах ветеранів України.

Нагадаємо, що 29 квітня 2020 року Уряд України вніс зміни до порядків забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у Революції Гідності та бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей. Таке рішення дасть можливість у 2020 році забезпечити житлом більше 7 сімей учасників Революції Гідності та 50 сімей воїнів-інтернаціоналістів з інвалідністю внаслідок війни.