У Мінрегіоні відбулось засідання Комісії для оцінки та відбору інвестпрограм і проектів, що можуть реалізовуватись за рахунок ДФРР

6 травня під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова у Мінрегіоні відбулось онлайн-засідання Комісії для оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР.

У засіданні взяли участь члени Комісії – представники комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Мінрегіону, МОЗ, МОН, Мінмолодьспорту, Української асоціації районних та обласних рад, Асоціації міст України, Всеукраїнської асоціації громад, Асоціації об’єднаних територіальних громад, а також представники обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Відкриваючи засідання, Міністр нагадав присутнім, що Законом України «Про державний бюджет України на 2020 рік» в кінці 2019 року Мінрегіону було передбачено 7,5 млрд гривень Державного фонду регіонального розвитку. У квітні змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Мінрегіону зменшено обсяг ДФРР до 4,9 млрд гривень.

«Наразі всі регіони, відповідно до доведених Мінрегіоном обсягів, уточнили переліки проектів, які фінансуються за кошти ДФРР у 2020 році: деякі проекти виключені, по частині проектів фінансування змінено, більше ста проектів додалось до переліку. Таким чином, з урахуванням прийнятого розпорядження КМУ №211, ми зможемо розподілити 4,87 млрд гривень ДФРР на 461 проект. Решту 30 млн гривень, згідно законодавства, області спрямують на проекти-переможці Всеукраїнського громадського бюджету», – наголосив очільник Мінрегіону.

Також Олексій Чернишов повідомив, що в рамках Програми Президента «Велике будівництво» регіони планують реалізувати за кошти ДФРР 232 проекти. «Деякі з об’єктів будувались не один рік, і цьогоріч мають бути завершені. Серед таких проектів є дуже різні, зокрема, знакові для міст та областей. Наприклад, реконструкція Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, добудова головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги по вул. Київській у м. Вінниці», – зазначив Міністр.