Більшість ініціатив профільних аграрних асоціацій реалізовані, – Мінекономіки

Сьогодні, 6 травня, під час наради в Мінекономіки підбито проміжний підсумок розгляду та впровадження ініціатив профільних асоціацій та об’єднань.

З початку року опрацьована 31 громадська ініціатива (без врахування більше сотні пропозицій щодо держпідтримки). Близько 60% із них виконані, решта – перебувають у стадії активного виконання. Зокрема, аграрні асоціації брали активну участь при розробленні проектів програм державної підтримки на 2020 рік. Значна частина їх пропозицій врахована вже цього року, решта опрацьовується для пошуку способів імплементації наступного року.

Побудована ефективна комунікація з Держгеокадастром та їх представниками в регіонах. Також низка процедур Держпродспоживслужби, зокрема, прийому документів для проведення деяких фітосанітарних процедур, в тому числі при проведенні обстежень та встановленні ділянок вільних від шкідливих організмів, стали діджиталізованими.

Запровадження тематичних зустрічей з асоціаціями дало змогу фокусуватися на конкретних проблемах, з якими стикаються аграрії та оперативно їх вирішувати. Таким чином, організовано так звані мобільні штаби з оперативного вирішення податкових, земельних, логістичних питань. Крім того, така комунікація стала дуже ефективною під час карантину.