Ігор Петрашко: Україна готова приєднатися до дискусій G20 щодо світової продовольчої безпеки

Україна є одним з найбільших експортерів продовольчої продукції. Виважена позиція щодо експорту дає можливість зміцнювати свої позиції як серйозного гравця на світовому ринку та долучитися до дискусій “Великої двадцятки” щодо світової продовольчої безпеки.

Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко на брифінгу сьогодні, 5 травня.

«У питанні агропродукції має зберігатися баланс – це продовольча безпека, відсутність дефіциту в магазинах, нормалізація цін, підтримка виробників. На даний момент ми досягли усіх цих цілей. В той же час, в Україні є достатнє виробництво і буде збережено цивілізований підхід до експорту. Це дозволить нам приєднатися до дискусій так званого клубу Великої двадцятки в рамках світової продовольчої безпеки, і, зрозуміло, з гарантуванням наших українських позицій”, – зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Відповідаючи на запитання щодо Зернового меморандуму, Міністр повідомив, що наразі Міністерство не планує переглядати його додаток по пшениці.

“Ближче до липня, коли у нас буде новий урожай, ми збалансовано проаналізуємо і приймемо рішення вже на 2020/2021 МР. Тобто ми віднайдемо комерційне рішення для виробників, для трейдерів щодо продаж, але в той же час домовимося з ними, який буде обсяг продукції. Можливо, ми будемо моніторити в більш квартальному режимі, щоб вони могли також планувати. Але важливим залишається зберігати баланс”, – підкреслив Ігор Петрашко.