Для відновлення вантажопотоку ми відкриємо пункт пропуску в порту Скадовська, – Владислав Криклій

Міністерство інфраструктури України планує відновити вантажопотік у Скадовському морському торговельному порту шляхом відкриття окремого пункту пропуску через кордон для морського сполучення.

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій у ході спільної робочої поїздки в Херсонську область з Віце-прем’єр-міністром – Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексієм Резніковим.

“Ми маємо відновити вантажопотік у порту Скадовська. Це стратегічно важлива задача. Наразі підприємство перебуває у стадії передачі фонду держмайна. І ми хочемо оптимального використання цього майна та потужностей порту. Для цього потрібно відкрити окремий пункту пропуску через кордон для морського сполучення. Відповідне розпорядження Міністерства, яке це пропонує, вже погоджене з усіма профільними відомствами та передане в Уряд. Очікуємо, що найближчим часом рішення буде прийнято”, – наголосив Владислав Криклій.

Він нагадав, що Міністерство інфраструктури продовжує роботу з передачі у концесію морських торговельних портів “Ольвія” та “Херсон”, а також над новими концесійними проектами у важливих інфраструктурних галузях.

У ході робочого візиту міністри оглянули роботу та потужності Скадовського порту, а також обговорили перспективи подальшого розвитку.

Довідково

Скадовський морський торговельний порт розташований на північному березі Джарилгацької затоки Чорного моря. Його причальна лінія складає 0,8 км з глибинами до 6 м. Сухопутний зв’язок із морським портом здійснюється через автомобільний транспорт. Вантажообіг порту в 2019 році склав 4,7 тис. тонн. Пропускна спроможність терміналів сягає 1,3 млн тонн/рік.