Ігор Петрашко: Українська система має видавати підприємцям кредитів на 400 млрд грн в рік

Ріст економіки України на 8-9% можливий при річному кредитуванні підприємців хоча б на 400 млрд грн.

Про це зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко в прямому ефірі «Свобода слова» на каналі ICTV.

«Ні одна країна не придумала жити без банків і без кредитування. Тому масовий доступ до фінансування є одним із дієвих механізмів розвитку економіки. Але кредитування не під 20% і не якимось окремим секторам, а кожен український підприємець повинен мати доступ до цього фінансування. Українська система має видавати підприємцям кредитів у рік хоча б на 400 млрд грн для того, щоб ми мали ріст економіки у 8%», – зазначив Ігор Петрашко.

За його словами, зараз відбуваються переговори з міжнародними партнерами, щоб створити спеціальний фонд, де держава дасть 50%, а ефект мультиплікатора дозволить збільшити кредитування в чотири рази.

Крім того, Ігор Петрашко наголосив, що вже запрацювала оновлена програма по кредитуванню «5-7-9», яка дає можливість рефінансування кредитів під 0% протягом року. Розмір кредитного портфелю за цією програмою – 35 млрд грн.

Також у найближчий період буде імплементована програма «Нові гроші», яка дозволить мікро- і малим підприємцям залучати нові гроші під 3% на 2 роки.

«Всі наші програми, які ми робимо як міністерство економіки, і які підтримуються Урядом, є комплексними. Ми не хочемо робити ніяких точкових речей, бо вони ні до чого не призводять», – додав Міністр.