Представлені механізми підтримки мікро- і малого підприємства

Сьогодні, на засіданні Координаційної ради з питань розвитку мікро- та малого підприємництва Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко озвучив програмні дії Уряду і Мінекономіки, спрямовані на підтримку мікро- і малого бізнесу в умовах обмежувальних заходів у зв’язку з COVID-19.

Зокрема, йшлося про такі кроки:

 1. Перші пом’якшення карантинних обмежень з 11 травня:
 • робота торговельного та побутового обслуговування громадян;
 • робота закладів громадського харчування на виніс;
 • робота літніх майданчиків кафе і ресторанів.

    Чіткий перелік дозволених видів господарської діяльності буде доопрацьований спільно з іншими міністерствами  і представлений на наступному засіданні Уряду. 

 1. Продовження мораторію на перевірки малого бізнесу
   
 2. Обговорення питання ЄСВ з Мінфіном та Мінсоцполітики щодо пошуку комплексного збалансованого рішення
   
 3. Підтримка по частковому безробіттю.

Уряд виділив 4,7 млрд на цю підтримку. Скористатись можуть малі та середні роботодавці, які зупинили або ж скоротили діяльність через карантин. Ці кошти дозволять роботодавцям виплатити зарплати їхнім працівникам, попередити звільнення, зберегти робочі місця по всій країні.

 1. Програма “5-7-9”
  Можливість рефінансування кредитів під 0% протягом року.  Розмір кредитного портфелю за цією програмою – 35 млрд грн.
 1. Програма “Нові гроші”

Кредитування для мікро- і малих підприємців під 3% на 2 роки. 

“Це чітка дорожня карта від Уряду і Міністерства у напрямку допомоги саме мікро- і малому бізнесу. Ми бачимо ріст заявок по програмі з часткового безробіття. Ми звертаємось до всіх підприємців активно користуватися й іншими запропонованими механізмами. Більше того, нам дуже важливо чути зворотні думки і конкретні пропозиції від бізнесу. Ми готові до діалогу і до компромісних спільних рішень”, – прокоментував Ігор Петрашко.