Україна розширила участь у Насіннєвих схемах Організації економічного співробітництва та розвитку

Народні депутати підтримали у цілому законопроект № 0029 “Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітних та інших олійних або прядивних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрового та кормового буряка Організації економічного співробітництва та розвитку”.

Законопроект передбачає приєднання України до Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) по хрестоцвітних та інших олійних або прядивних культурах, цукровому та кормовому буряку.

Участь у Насіннєвих схемах ОЄСР надасть змогу сертифікувати насіння цих культур за міжнародними нормами та видавати сортові сертифікати (етикетки та сертифікати міжнародного зразка), які визнаються 60-ма країнами-учасниками.

Прийняття сертифіката сприятиме підвищенню якості вітчизняного насіннєвого матеріалу, рівня конкурентоспроможності вітчизняних сортів на зовнішніх ринках, задоволенню експортного попиту та відкриттю нових ринків збуту.

Довідково
Насіннєві схеми ОЕСР включають в себе низку загальних правил та вимог до виробництва насіння, польового інспектування насіннєвих посівів, маркування насіння та видачі сортових документів. Україна, як і всі учасники, має дотримуватись цих вимог. Україна вже 10 років є учасником Насіннєвих схем ОЄСР по зернових, кукурудзі та сорго.