Ми виконали свою частину завдань для запуску автоматичної фотовідеофіксації дорожнього руху, – Владислав Криклій

В Україні переноситься запуск системи автоматичної фотовідеофіксації дорожнього руху через карантинні обмеження, викликані пандемією COVID-19. Раніше він був запланований на початок травня.

“Міністерство інфраструктури, Укрінфрапроект та Укравтодор виконали завдання, необхідні для запуску фотовідеофіксації дорожнього руху. Проте з незалежних від нас обставин, викликаних пандемією COVID-19, запуск проекту, на жаль, переноситься. Очікуємо завершення карантину, щоб система запрацювала“, – прокоментував ситуацію Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Відтак, для першого етапу запуску проекту з метою оперативного виявлення адміністративних правопорушень на дорогах у Київській області вже встановлено 25 комплексів автоматичної фіксації (КАФ). Ще 20 камер працюють у столиці.

Ці комплекси були розміщені у місцях концентрації ДТП. За пропозицією Укравтодору, 5 КАФів будуть встановлені у Львівській області до 1 червня. Всього у планах до кінця року придбати ще 220 таких комплексів, отже, загалом кількість комплексів становитиме 270.

Також для запуску проекту було доопрацьовано програмне забезпечення для проведення обстежень щодо комплексної системи захисту інформації та закуплено все необхідне для центру обробки даних і облаштування робочих місць.

Довідково

12 березня 2020 року було презентовано пілотний проекту системи автоматичної фотовідеофіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху. Тоді ж було повідомлено, що запуск зазначеної системи в експлуатацію очікується з 1 травня цього року.

Вже 11 березня Уряд ввів суворі обмежувальні заходи задля недопущення розповсюдження на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Ці обмеження частково стосуються і роботи деяких підрозділів Національної поліції та інших організацій, залучених до процесів роботи системи. Тому її запуск був відтермінований до закінчення карантину.