Програма медичних гарантій гарантує пацієнтам безоплатне харчування в лікарнях, – НСЗУ

При наданні медичної допомоги за програмою медичних гарантій у стаціонарних умовах пацієнт забезпечується харчуванням та перебуванням у лікарні безоплатно.

Заклади не мають права встановлювати плату за те, що гарантує програма медичних гарантій у рамках кожного з пакетів.

Крім забезпечення харчуванням усіх госпіталізованих пацієнтів, в межах пріоритетної послуги медичної допомоги у складних неонатальних випадках пацієнта безоплатно забезпечують цілодобовим повним або частковим парентеральним харчуванням. Це дороговартісне харчування, за яке відтепер не потрібно платити батькам.

У пакет стаціонарної та мобільної паліативної допомоги входить оцінка нутритивного стану та надання нутритивної підтримки, яка включає ентеральне харчування через зонд, або часткове чи повне парентеральне харчування.

НСЗУ також буде платити медзакладам за лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією за трьома новими пакетами медичних послуг. Для пацієнтів з COVID-19 у критичному стані також передбачено безоплатне  парентеральне харчування – внутрішньовенне введення поживних речовин.

Разом з тим медзаклади мають право встановлювати плату за покращене харчування як додаткову медичну послугу, яка надається виключно за бажанням пацієнта. У такому випадку у лікарні повинно бути як мінімум 2 види харчування – базове безоплатне і покращене платне.

Для того аби брати плату з пацієнтів за додаткові послуги, власник і керівник медзакладу мають затвердити їх перелік та вартість. Оплачуються послуги пацієнтом офіційно через касу медичного закладу.

Також нагадуємо, що в межах госпіталізації заклад має забезпечити медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів. Ліки, які заклад отримує через централізовані закупівлі, не включені до тарифу. У 2020 році такі ліки будуть постачатися в заклади так само, як і у 2019 році.