Максим Степанов: Ми захистимо медиків, забезпечимо їх гідними зарплатами та не допустимо закриття лікарень

Другий етап реформи охорони здоров’я України повинен відбуватися таким чином, щоб від цього виграли як пацієнти, так і медичні працівники України.

Нове керівництво МОЗ працює над тим, щоб не допустити закриття лікарень і скорочення медиків, а також над тим, щоб підвищити їм зарплату.

Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на щоденному брифінгу 25 квітня.

«Я хочу бути відвертим і розповідати про реальний стан справ: які є прорахунки в медичній реформі, що потрібно зробити для їх виправлення, який в нас план і як ми будемо його втілювати. Наше завдання – завершити медичну реформу не зі скороченими медичними працівниками, не з просто з існуючими заробітними платами, а з зарплатами, які будуть набагато вищими. Щоб у нас була медицина, якою ми будемо пишатися, яка на 100% допомагатиме усім українцям”, – підкреслив Максим Степанов.

За словами Міністра охорони здоров’я, він розпочав аудит системи охорони здоров’я України. Мета аудиту – з’ясувати, наскільки вітчизняна медицина готова до другого етапу реформи, який стартував з 1 квітня. Поки що, як підкреслив очільник відомства, сигнали з регіонів досить тривожні.

“Ми отримуємо інформацію, що десь планують скорочувати медпрацівників, десь збираються знижувати рівень зарплати чи починають відправляти медиків у неоплачувану відпустку. Так не має бути”, – наголосив Максим Степанов.

Уже зараз, як підкреслив Міністр, Уряд виконав доручення Президента і розробив механізм підвищення зарплати медикам, які лікують хворих на COVID-19 до 300%. “Вчора на засіданні Кабінету Міністрів ухвалили всі необхідні рішення і механізм запрацює в повному обсязі”, – резюмував Максим Степанов.