Міністр КМУ запевнив Посла ЄС в Україні, що зміни в законодавстві не вплинуть на прозорість призначення держслужбовців

Сьогодні Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов поспілкувався по телефону із Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом. Розмова відбулася за ініціативи пана Посла, який поцікавився імплементацією постанови Кабінету Міністрів України № 290 від 22 квітня 2020 р.

“Деякі питання призначення на посади державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Основні питання, що були озвучені під час розмови, стосувалися наступного: карантин та інші форми дистанціювання під час конкурсів на держслужбу затянуться, контрактники можуть набути масового характеру, а конкурси все частіше не матимуть переможців.

Міністр запевнив, що контракти будуть виключно строковими, не надаватимуть переваги в конкурсі та триватимуть не довше 4 місяців після завершення карантину. Національне агентство України з питань державної служби розробить механізм конкурсу, що діятиме навіть у випадках карантину (дистанційні конкурси), а також буде постійно моніторити стан щодо добору і статистику.

Новий порядок передбачає право доступу громадян до державної служби шляхом подання документів (резюме) і співбесіду на основі їх знань і досягнень. Також він визначає винятковість випадків оголошення добору під відповідальність керівників державних органів, які прийняли ці рішення. У порядку визначено обов’язковість перевірки вимог до кандидатів, передбачених статтями 19, 20 Закону України «Про державну службу» (відповідна освіта і досвід, у тому числі володіння однією з офіційних мов Ради Європи для категорії «А»). Цей порядок забезпечує публічність рішень про добір та оприлюднення переможців через Єдиний портал вакансій.