Укрпошта розпочала процедуру продажу непрофільних активів, – Владислав Криклій

24 квітня 2020 року Комісія з розгляду питань стосовно розпорядження майном Міністерства інфраструктури України підтримала ініціативу Укрпошти щодо продажу непрофільних активів підприємства.

А саме 30 об’єктів, які складаються із 177 інвентарних одиниць нерухомого майна і належать до їх сфери утримання та обслуговування. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

“Ми запускаємо процедуру продажів непрофільних активів підприємствами галузі. Це завдання Президента і це важливо робити для розвитку та модернізації компаній, а також для позбавлення їх від зайвих витрат на утримання та обслуговування таких активів. Укрпошта одна з перших долучилася до цього процесу і вже ініціювала продаж 30 об’єктів”, – зазначив Владислав Криклій.

Об’єкти будуть реалізовуватись через електронний аукціон “ProZorro.Продажі”. Згідно з незалежною оцінкою, загальна стартова ціна об’єктів становить 82,6 млн грн.

Всього Укрпоштою заплановано реалізувати близько 800 об’єктів нерухомості площею 132 тис. кв. м. Це не профільні об’єкти чи ті, що не використовуються в господарській діяльності компанії. Наприклад, окрім баз відпочинку, є також будівлі, що знаходяться в аварійному стані, та об’єкти, де взагалі лише фундамент. Щороку на утримання такого майна (сплату податків, комунальних послуг чи охорони) витрачаються мільйони гривень.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента від 04.11.2019 № 837 “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави” до 31 грудня 2020 року Кабінету Міністрів України доручено вжити необхідних заходів щодо продажу непрофільних активів підприємств інфраструктури.