69 українських моряків з судна «Eleftherios Venizelos» повертаються додому – МЗС

22 березня до грецького порту прибуло судно “Eleftherios Venizelos”. У членів екіпажу корабля, серед яких були і українці, виявили коронавірус.

МЗС України оперативно вийшло на зв`язок з українськими моряками, які перебували у карантині на судні. Їм невідкладно надали необхідну медичну допомогу. Тих, у кого не було виявлено коронавірусної хвороби, відправили на обсервацію в готелі Афін. Крім того, у рамках програми “Захист” консули у спеціально створеному чаті 24/7 підтримували зв’язок з усіма українськими моряками.

З 3 по 21 квітня моряки перебували на карантині з дотриманням вимог ВООЗ та Міністерства охорони здоров’я Греції. Термін обов’язкової обсервації завершився, а тестування на наявність коронавірусної інфекції показало негативний результат.

Нарешті 69 моряків – членів екіпажу виїхали з Греції і невдовзі повернуться в Україну.

12 українських моряків досі залишаються в карантині на судні. Посольство знаходиться з ними на постійному зв’язку і цілодобово контролює ситуацію.

«Це була довга і важлива операція. Багато людей працювали, аби досягти результату. І наше посольство у Греції, і грецька влада, яка надала сприяння і допомогу. Завдяки спільним зусиллям, 69 сімей невдовзі зустрінуть нарешті своїх рідних. Ми продовжуємо перебувати на постійному контакті з 12 моряками, які досі перебувають на судні. Ця історія ще раз доводить, що для Української держави важливий кожний громадян і кожна людська доля», – повідомив Дмитро Кулеба.