Єврокомісія схвалила надання Україні 1.2 млрд. євро макрофінансової допомоги

Таке рішення Європейська Комісія ухвалила 22 квітня 2020 року.

Окрім України, макрофінансову допомогу отримають ще дев’ять країн — Албанія, Боснія та Герцеговина, Грузія, Йордан, Косово, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія і Туніс. Усього пакет допомоги сягне 3 млрд євро.
Після рішення Єврокомісії надання допомоги ще має схвалити Європарламент та Рада ЄС.

Паоло Джентілоні, євроомісар з питань економіки, сказав: «Європейська солідарність не повинна зупинятися на кордонах нашого Союзу. Тому що в цій глобальній кризі ми стоїмо або падаємо разом. Сьогодні Європейська Комісія робить рішучий крок, щоб допомогти десяти нашим сусідам у боротьбі з коронавірусом. Я закликаю Європейський Парламент та Раду ЄС якнайшвидше погодити цей важливий пакет».

Кошти макрофінансової допомоги — це позики на дуже сприятливих умовах, щоб допомогти країнам покрити їхні негайні та невідкладні потреби у фінансуванні. Разом із фінансовою підтримкою Міжнародного валютного фонду ці кошти можуть бути спрямовані на підтримку макроекономічної стабільності, для захисту громадян та зменшення негативних соціально-економічних наслідків пандемії коронавірусу.
Як і в випадку зі звичайною макрофінансовою допомогою ЄС, транші будуть залежати від прогресу у виконанні програми МВФ і використання коштів фонду.