Максим Степанов: Від впровадження медреформи повинні виграти як пацієнти, так і медики

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов провів відео-зустріч із послами країн «Великої сімки», під час якої сторони обговорили реформу системи охорони здоров’я України, закупівлю медичних засобів, а також посилення співпраці у боротьбі з COVID-19.

«Реформування української системи охорони здоров’я має відбуватися таким чином, аби від цього виграли як пацієнти, так і медпрацівники. Ми будемо спиратися на вітчизняні напрацювання та кращий західний досвід, щоб від змін в медицині виграли всі українці», — наголосив Максим Степанов.

Окрім того, Міністр охорони здоров’я України підкреслив, що за останні декілька тижнів нашій державі вдалося досягти значного прогресу у нарощуванні кількості тестувань людей на коронавірус.

«Якщо раніше ми робили близько 700 ПЛР тестів на добу, то сьогодні цей показник знаходиться на позначці у 4-5 тисяч тестів на добу», — зазначив Максим Степанов.

За словами очільника МОЗ, Україна високо цінує допомогу західних держав у медичній сфері, а також боротьбі з коронавірусом. За останні три тижні вдалося значно покращити ситуацію із забезпечення українських лікарів засобами індивідуального захисту, а МОЗ уже самостійно закупило понад 71 тис. костюмів біологічного захисту для вітчизняних медичних працівників у Китаї.

Першочерговим завданням у закупівлях, за словами Максима Степанова, повинна стати прозорість та відкритість. «Ефективність полягає як в максимальній прозорості процесу, так і в тому, що саме закуповується за державні кошти. Нам важливо забезпечити наших медиків якісними предметами, які справді здатні захистити їхні життя», – резюмував Міністр.

Зі свого боку, представники «Великої сімки» також виразили готовність щодо тісної співпраці, яка б була ефективною та корисною для всіх учасників діалогу.