Дмитро Кулеба: Майбутнє Східного партнерства має бути амбітним і сприяти інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС

21 квітня Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба спільно з колегами з держав-членів ЄС та представниками інституцій Євросоюзу взяв участь у відеоконференції у форматі  «Групи друзів України в ЄС».

Зустріч відбулася напередодні засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС. Під час самого засідання 22 квітня, планується обговорення української проблематики.

Міністри обмінялися думками щодо  координації дій України та ЄС у протидії пандемії COVID-19 та подоланні її соціально-економічних наслідків. Дмитро Кулеба подякував ЄС за оперативне виділення Україні важливої гуманітарної  і фінансової підтримки. Міністри закордонних справ держав-членів ЄС відзначили, що опрацьовують додаткові шляхи допомоги нашій державі у боротьбі з пандемією та посткризовому відновленні економіки. Український Міністр поінформував колег про заходи, що вживає Уряд для мінімізації негативних наслідків пандемії для економіки країни, та стан реалізації внутрішніх реформ, зокрема у контексті європейської інтеграції. 

«Україна знає, як продовжувати реформи та діяти проти поширення пандемії», – наголосив Дмитро Кулеба.

Представники ЄС привітали прогрес, досягнутий українською владою у здійсненні реформ і ухваленні ключових законодавчих рішень, зокрема щодо лібералізації ринку землі.

Окремо наголосили на важливості відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

У контексті підготовки цьогорічного Саміту ініціативи ЄС Східне партнерство Дмитро Кулеба наголосив, що для України важливою є амбітність та стратегічний характер майбутньої політики ЄС щодо східних партнерів з урахуванням їхніх європейських прагнень.

Українська сторона виходить з того, що Східне партнерство має сприяти поступовій інтеграції асоційованих партнерів, у тому числі України, до внутрішнього ринку ЄС, як це закріплено в угодах про асоціацію.

Дмитро Кулеба детально поінформував співрозмовників щодо ситуації на Донбасі. Міністр повідомив про обстріли українських позицій з боку контрольованих РФ територій, невиконання російською стороною положень Мінських домовленостей і рішень Нормандського саміту. Співрозмовники висловили занепокоєння блокуванням Росією доступу СММ ОБСЄ і міжнародних гуманітарних організацій на неконтрольовані території Донецької і Луганської областей. 

На тлі спекулятивних спроб РФ послабити санкційний тиск під прикриттям пандемії держави-члени ЄС запевнили у незмінності своїх підходів: санкції, запроваджені проти Росії, діятимуть до повного виконання Мінських домовленостей та деокупації української території.

Довідково 

«Група друзів України в ЄС» є майданчиком для неформального обговорення на рівні міністрів закордонних справ актуальних питань європейської інтеграції нашої держави, порядку денного відносин Україна – ЄС та інформування партнерів про розвиток всередині країні.