Спрощено видачу посвідчень судноводіям малих і маломірних суден, – Владислав Криклій

Спрощено видачу посвідчень судноводіям малих і маломірних суден. Тепер вони видаються лише у форматі пластикової картки розміром 54 × 86 мм та не потребують додаткового підтвердження кваліфікації при заміні. Відповідні зміни затверджені наказом Міністерства інфраструктури від 27.12.2019 № 987, який зареєстровано в Міністерстві юстиції 11 березня цього року.

«Держава має забезпечувати наших громадян зручними та ефективними державними сервісами. І ми йдемо шляхом такого спрощення там, де є такі можливості, аналізуємо міжнародний досвід. В Україні вже діє спрощена видача нових посвідчень судноводіям малих і маломірних суден (ММС). Тепер їх можна отримувати у форматі пластикових карток без додаткового підтвердження кваліфікації при заміні», – зазначив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Він відмітив, що раніше такі посвідчення виготовлялися на папері у форматі А6 з подальшим ламінуванням та у разі їх заміни передбачали обов’язкове підтвердження успішного проходження кваліфікації у кваліфікаційній комісії. Тепер така процедура анульована.

Впроваджено можливість здійснювати перевірку знань кандидата з керування ММС за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем шляхом тестування.

Наступним кроком повинно стати отримання таких посвідчень через відповідні сервісні центри.