НСЗУ закликає потурбуватися про людей старшого віку в умовах карантину

В умовах поширення COVID-19 люди віком від 65 років опинилися у групі ризику. Національна служба здоров’я України змінює систему охорони здоров’я в інтересах пацієнта і турбується про те, щоб забезпечити доступність медичних послуг та ліків для всіх громадян, у тому числі – для людей похилого віку.

Наразі 5,4 млн пацієнтів віком 65+ уклали  декларацію про вибір свого лікаря. 

Для користувачів віком 65+ виписали 9,66 млн електронних рецептів – це 63% від загальної кількості. Середній вік споживача “Доступних ліків” – 67,5 років.

Щоб отримати електронний рецепт на “Доступні ліки”, не потрібно йти до лікарні. Достатньо подзвонити своєму лікареві, з яким укладено декларацію. За наказом МОЗ №360 лікар має право виписати рецепт без проведення особистого прийому пацієнта з хронічними, затяжними захворюваннями або для продовження лікування за попередньо встановленим діагнозом та схемою. Номер рецепту прийде повідомленням на мобільний телефон пацієнта. Пацієнтові старшого віку, який у групі ризику, не варто самому йти в аптеку. Номер е-рецепту можна повідомити рідним або знайомим і вони отримають “Доступні ліки” в аптеці, яка бере участь у програмі реімбурсації.

Закликаємо допомогти тим людям, яким потрібно особливо дбати про власний захист від вірусу і які в силу різних обставин можуть не мати доступу до інформації чи засобів зв’язку. 

Поцікавтеся, чи є серед вас такі сусіди, принесіть їм аркуш з корисними контактами:

·        номер телефону сімейного лікаря або центру первинної медико-санітарної допомоги, в якому обрали лікаря.

·        номери телефонів гарячої лінії з питань коронавірусу у вашій області bit.ly/2Rai38b

·        контакт-центр НСЗУ 16-77

Нагадайте про рекомендації щодо профілактики COVID-19 літнім людям:

·        без нагальної потреби не виходити з дому;

·        якщо захворіли – залишатися вдома, зателефонувати сімейному лікарю, а при важких симптомах – телефонувати 103;

·        не йти до лікаря, щоб виміряти тиск чи поспілкуватись;

·        користуватися допомогою онуків, рідних, сусідів в разі потреби придбати ліки, товари першої необхідності, продукти.

Дотримуючись правил ізоляції, не ізолюймо допомогу і людяність – потурбуймося про людей старшого віку. За посиланням – відеозаклик допомогти ближнім https://fex.net/uk/s/e1doytx . Відеоролик можна скачати і вільно розміщувати.