Акціонерні товариства і корпоративні фонди можуть проводити загальні збори дистанційно – затверджений Тимчасовий порядок

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на черговому засіданні, яке відбулось 16 квітня 2020 року, затвердила Тимчасовий порядок скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду.

Тимчасовий порядок діятиме лише на період запровадженого Кабінетом Міністрів України карантину і ще протягом трьох місяців після дати його завершення. Відповідно до цього Порядку можуть бути проведені:

–          річні загальні збори акціонерів за результатами 2019 фінансового року;

–          позачергові загальні збори акціонерів у випадках їх скликання;

–          річні загальні збори учасників корпоративного фонду у 2020 році за результатами 2019 фінансового року;

–          позачергові загальні збори учасників корпоративного фонду у випадках їх скликання. 

Дистанційний порядок проведення загальних зборів передбачає, що емітент повинен мати договір з Центральним депозитарієм, вимоги до якого встановлені цим Тимчасовим порядком. Акціонери ж повинні взаємодіяти з депозитарною установою, з якою у них укладено договір щодо обслуговування рахунку в цінних паперах.

«Система для проведення дистанційних зборів акціонерів на період карантину буде базуватися на існуючій інфраструктурі Центрального депозитарію та депозитарних установ. Емітенти будуть взаємодіяти з Центральним депозитарієм на підставі договору, вимоги до якого встановлені цим тимчасовим порядком, а акціонери – з депозитарними установами, з якими у них укладено договір з обслуговування рахунку в цінних паперах. Через депсистему інформація потраплятиме від емітента до акціонерів, і в зворотному порядку до емітента будуть потрапляти результати голосування акціонерів», – прокоментував суть нового порядку Максим Лібанов, Член НКЦПФР.

Комісія звертається до всіх акціонерних товариств і корпоративних фондів з проханням не наражати на небезпеку життя та здоров’я своїх співробітників і акціонерів поки в крані вирує коронавірус і проводити такі важливі корпоративні події, як загальні збори, не у звичайному порядку, а дистанційно.

Нагадаємо, 30 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон України №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який дозволив відтермінувати строки проведення річних загальних зборів за результатами 2019 року і строки розкриття річної інформації та дозволив провести загальні збори дистанційно за тимчасовим порядком, який розробить і затвердить своїм рішенням НКЦПФР.