Уряд прийняв рішення щодо фінансування шахт, роботи з ліквідації яких вже розпочато в попередні роки

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку використання коштів для виконання заходів щодо фінансування вугільних підприємств, що знаходяться в стадії ліквідації. Урядове рішення прийнято у відповідність до Закону України від 14.11.2019 № 294-IХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Прийнята постанова дозволяє: 

– розпочати фінансування за бюджетною програмою КПКВК 2401070 «Заходи з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств»; 

– погасити заборгованість із заробітної плати перед працівниками підприємств, що ліквідуються; 

– погасити борги та здійснювати розрахунки за електроенергію; 

– стабілізувати роботу водовідливних комплексів. 

Протягом 2020 року планується завершити  в повному обсязі  роботи та заходи, що передбачені проектами ліквідації 6 шахт, виконання яких розпочато ще понад 15 років тому.  

«Мінекоенерго здійснює кроки щодо поетапного вирішення питань реформування вугільної галузі. Зараз разом з Мінрегіоном відпрацьовуємо питання створення Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів. Цього року ми не приймаємо рішення щодо закриття жодної шахти і підтримуємо наших шахтарів у скрутні часи», – прокоментував рішення Уряду в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Віталій Шубін. 

За його словами, Міністерство закінчило аналіз стану справ кожного вугільного підприємства та кожної шахти за 2015-2019 роки. «Усі дані щодо ціни реалізації, собівартості, продуктивності робочої сили, загального обсягу бюджетного фінансування мають бути публічними, щоб громадяни України отримали повну інформацію, куди спрямовуються кошти платників податків, та могли все проконтролювати. Ми готові запропонувати комплекс заходів з підготовки та проведення приватизації перспективних та ліквідації неперспективних вугільних шахт у 2021 році та мінімізувати можливі негативні соціально-економічні наслідки, що викликані такими змінами”, – зазначив Віталій Шубін.