Прем’єр-міністр зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні

Прем’єр-міністр України Дмитро Шмигаль провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном. 

Під час зустрічі у вівторок, 14 квітня, очільник Уряду подякував Пану Послу за допомогу у поверненні громадян України після закриття кордонів.

«Вдячний Франції за допомогу у поверненні громадян України. Також сподіваюсь, що Франція не буде вживати якихось заходів до українців, які не зможуть залишити країну з об’єктивних причин», – сказав Денис Шмигаль.

Крім того сторони домовились про співпрацю по двом великим стратегічним напрямкам. Це великі інфраструктурні проекти та проекти з відновлення Донбасу. Зокрема, йдеться про будівництво заводу з очищення води в Маріуполі.

«Українська сторона буде максимально сприяти та виконає всі умови, необхідні для реалізації цього проекту», – зазначив Денис Шмигаль.

Інший проект стосується виробництва локомотивів. В рамках цієї програми саме українські підприємства можуть стати частиною великого виробничого ланцюга.

«Вдячний владі Франції, яка розробила і буде фінансувати цей проект. За цей жест політичної та економічної підтримки», – сказав Прем’єр-міністр України.

Одним з аспектів цієї програми може стати виділення Францією 100 млн євро на модернізацію залізничних ділянок, рухомого складу тощо.

Очільник Уряду та Пан Посол також обговорили співпрацю в енергетичній галузі.

Під час зустрічі було домовлено про проведення найближчим часом онлайн-засідання для обговорення реалізації цих ініціатив.