В умовах жорстких обмежень, викликаних світовою пандемією вірусу COVID-19, Міністр оборони України Андрій Таран продовжує підтримувати міжнародні зв’язки та активно комунікує зі своїми іноземними колегами.

Так, 8 квітня відбулася його телефонна розмова з Міністром оборони Сполучених Штатів Америки Марком Еспером.

Очільниками оборонних відомств було підтверджено стратегічний характер партнерства та всебічну підтримку України з боку США у протидії російській агресії, незмінність курсу на забезпечення суверенітету та відновлення територіальної цілісності України — як на політичному, так і на військовому рівнях.

Ключовим в умовах розповсюдження вірусу COVID-19 визнано збереження здоров’я та життя особового складу, що наразі є одним з чинників забезпечення обороноздатності країни.

Міністр оборони України запевнив американського колегу у незворотності оборонної реформи за стандартами НАТО та подякував М.Есперу за суттєву допомогу, яку США надають Збройним Силам України. Особливий наголос було зроблено на військово-технічному співробітництві та здійсненні оборонним відомством України перших прямих закупівель озброєння та військової техніки в США.

Міністра оборони США було поінформовано про діяльність Міністерства оборони та органів державної влади України у контексті реалізації домовленостей щодо отримання другого траншу безпекової допомоги від США.

В рамках впровадження оборонної реформи очільник оборонного відомства України відзначив важливість дорадчої допомоги з боку Сполучених Штатів Америки на стратегічному рівні в галузі управління людськими ресурсами та реформування оборонно-промислового комплексу України.

Андрій Таран наголосив на продовженні політики євроатлантичної інтеграції, а також окреслив пріоритети діяльності оборонного відомства.

У ході розмови сторони обговорили необхідність корегування в умовах пандемії ключових заходів двостороннього співробітництва в оборонній сфері, які мають першорядне значення для підтримання бойових спроможностей Збройних Сил України.

Американський Міністр оборони Марк Еспер висловив підтримку керівнику оборонного відомства України Андрію Тарану в реалізації оборонної реформи та підтвердив непохитну підтримку суверенітету України.

Міністри оборони України та США домовилися підтримувати постійний діалог стратегічного рівня як на міністерському рівні, так і на рівні своїх заступників.