(ВІДЕО) Я прошу вас не искать длинную логику в действиях СБУ, беседу провели с офицером ВМС, потому что попался – Ступак

Нещодавно СБУ оприлюднила відео профілактичної бесіди з офіцером ВМС України, щодо його вербування спецслужбами РФ у 2014 році. Насправді, подія рядова, але в публічнії сфері таку профілактичну бесіду показали вперше. Чому це було зроблено саме зараз і з якою метой ми намагались з’ясувати з Іваном Ступаком.

Нагадаємо, оперативники спецслужби виявили і задокументовали факти, що високопосадовець Військово-морських сил України підтримує постійні контакти з діючими кадровими співробітниками ФСБ РФ. Серед яких, зокрема, зрадники, колишні військовослужбовці СБУ Андрій Гапоненко, Петро Зима, Дмитро Пилипченко, які у 2014 році під час анексії АР Крим перейшли на бік ворога.

У березні 2014 року Гапоненко та Пилипченко, діючи за завданням російської спецслужби, запропонували йому перейти на службу до Збройних Сил ворога та сприяти росіянам у захопленні Академії ВМС ЗС України в Севастополі. Офіцер відмовився від цієї «пропозиції». Після виходу на материкову Україну він був призначений на посаду заступника командувача ВМС ЗСУ. Наразі він обіймає іншу посаду в ВМС.

 

Іван Ступак – Асоційований експерт програми реформування правоохоронної та судової систем UIF. Після навчання у Національній академії СБ України (1999-2004) працював у Головному управлінні СБ України в м. Києві та Київській області на оперативних та керівних посадах. З 2015 року депутат Київської обласної ради, Голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку та взаємодії з правоохоронними органами. Засновник та керівник ТОВ «Агентство безпеки 1901» (м. Київ). Консультант комітету ВР України з питань національної безпеки та оборони.