Україна і Туркменістан поглиблюватимуть політичні й економічні відносини

Туркменістан є важливим партнером України у регіоні Центральної Азії. На цьому наголосив Дмитро Кулеба у ході телефонної бесіди із Заступником Голови Кабінету Міністрів, Міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим.

Співрозмовники відзначили важливість інтенсивного політичного діалогу на високому та найвищому рівнях. Окремий наголос зробили на питаннях торгівлі та розширення географії бізнес-проєктів на взаємовигідних для країн умовах.

Глава МЗС України наголосив на необхідності активної співпраці між зовнішньополітичними відомствами двох країн і висловив зацікавленість у проведенні чергового засідання Спільної міжурядової українсько-туркменської комісії з економічного та культурно-гуманітарного співробітництва.

Довідково

Товарообіг у 2019 році – 137,89 млн дол. США. Експорт товарів – 54,93 млн дол. США. Імпорт товарів в Україну – 82,96 млн дол. США. 

Українськими компаніями ФПГ «Альтком» та БА «Інтербудмонтаж» на території Туркменістану споруджено низку об’єктів, зокрема залізничні і автодорожні мости, а також дренажно-комунікаційний тунель в м. Ашгабат.

Остання зустріч міністрів закордонних справ двох держав відбулась у 2016 р. у рамках 71-ї сесії ГА ООН у м. Нью-Йорк.

Голова Кабінету Міністрів, Міністр закордонних справ Туркменістану Р.О. Мередов відвідав Київ у березні 2015 р.

У жовтні 2015 р. Туркменістан відвідав Президент України.