Без постійної присутності кораблів Морської охорони у морі з нами ніхто просто не буде рахуватися – Дейнеко

 Про це розповів голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко сьогодні в інтерв’ю РБК-Україна.

В Азовському морі яка зараз ситуація?

Справа в тому, що в Азовському морі у нас з РФ режим спільного використання. Звичайно, росіяни використовують своє пануюче положення на морі, що пояснюється тим, що у них набагато більше сил і коштів, і тим, що вони блокують наші порти. В першу чергу – Бердянськ і Маріуполь.

78 суден у цьому році вже були оглянуті кораблями берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Російської Федерації. Сказати, що останнім часом це стало якось більш активно, буде некоректно.

У нас в Азовському морі здійснює дії наш Маріупольський загін морської охорони, в акваторії Чорного моря – Одеський загін морської охорони. 23 кораблі і катери у нас знаходяться на Азові, 22 – в акваторії Чорного моря.

Звичайно, наш корабельно-катерний склад дозволяє виконувати завдання, але він вже трохи застарий. У перспективі, щоб створити конкуренцію береговій охороні Російської Федерації, ми хочемо реалізувати спільний проект з французькою стороною. За цим проектом ми повинні протягом найближчих років одержати двадцять сучасних кораблів.

Морська охорона і кораблі – це дороге задоволення, але без цього не можна, тому що без постійної присутності наших кораблів у морі з нами ніхто просто не буде рахуватися.

Як ви вважаєте, чи можливо безпечно повторити прохід українських кораблів, військових і прикордонників – через Керченську протоку найближчим часом? Чи це буде ризик, як тоді, коли захопили наші судна?

Я не готовий сказати на даний момент. Це питання політичне. Наскільки можна було тоді уникнути тієї ситуації, мені важко судити, тому що, по-перше, я не є командувачем Військово-морськими силами України. Я сухопутний офіцер.