У рамках «Тижня Азії», анонсованого Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, він провів телефонну розмову з членом Державної Ради, Міністром закордонних справ Китаю Ван Ї.

Дмитро Кулеба висловив глибоку вдячність уряду Китаю за гуманітарну допомогу для боротьби з COVID-19. Вантаж із засобами індивідуального захисту для українських медиків прибув до Києва сьогодні вночі.

“Україна зацікавлена у розвитку стратегічного партнерства з Китаєм. Ви і я маємо усі можливості, аби наповнити його амбіційними проектами, що приведуть до зустрічі лідерів наших держав”, – наголосив Дмитро Кулеба.

Міністр закордонних справ КНР підтвердив готовність розвивати та укріплювати стратегічне партнерство з Україною, зокрема, у контексті реалізації ініціативи КНР “Один пояс – один шлях”. Він відзначив гігантський потенціал співробітництва двох країн.

Ван Ї прийняв запрошення Дмитра Кулеби відвідати Україну з візитом. Він також запросив Дмитра Кулебу відвідати з візитом Пекін. Це запрошення було теж прийняте. Крім цього, міністри погодили політичні консультації у Пекіні на рівні своїх заступників.

Довідково

За підсумками минулого року, Китай став найбільшим торговельним партнером України. Обсяг двосторонньої торгівлі сягнув рекордних 12,8 млрд дол. США.

Раніше Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголошував, що у рамках ініціативи “Один пояс – один шлях” Україна має значний потенціал для розвитку своєї економіки. Йдеться не лише про транзит китайських товарів до країн ЄС, а і про інвестиції Китаю в розвиток української промисловості, виробництво на території України товарів для внутрішнього ринку та ринку ЄС.

Востаннє міністр закордонних справ Китаю відвідував Україну з офіційним візитом у 2010 році.