Віктор Ляшко: Міністерство опрацьовує рекомендації розгортання госпіталів у виставкових центрах та палацах спорту

Міністерство охорони здоров’я розробило проект тимчасових рекомендацій для розгортання госпіталів поза межами охорони здоров’я.

Про це на брифінгу повідомив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Він зазначив, що зазначений проект відправлено на опрацювання Інститутом громадського здоров’я та Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб. Після цього розглядатиметься можливість, в разі необхідності,  розміщення додаткових ліжко-місць, зокрема, у виставкових центрах, палацах спорту тощо.  

«Але цьому можна запобігти, якщо будемо дотримуватись умов карантину. Самоізоляція – один з ефективних шляхів боротьби з поширенням коронавірусної хвороби на території нашої країни. І свідоме ставлення українців дозволить без паніки та пікових навантажень подолати цю проблему», – наголосив Віктор Ляшко.  

За його словами, Уряд робить все для ефективної боротьби з поширенням коронавірусної інфекції та підготовки системи охорони здоров’я. На сьогодні є погоджений перелік з 240 закладів охорони здоров’я, які першими прийматимуть хворих на COVID-19. У цих лікарнях 67 тисяч ліжко-місць, з них 11 тисяч – профільні для інфекційних хворих,  4188 – для ізоляції хворих. Кількість ліжок інтенсивної терапії – 1716. Кількість апаратів для штучної вентиляції легень – 1882, кількість лікарів інфекціоністів, педіатрів, терапевтів – 3700,  анестезіологів – 2161.

«Це той склад лікарень та апрофільних спеціалістів першої хвилі, які першими будуть надавати медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу. Біля кожної з цих лікарень розгорнуті Державною службою з надзвичайних ситуацій санітарні сортувальні майданчики. Саме в них, при масовому надходженні хворих, буде відбуватись сортування для того, щоб не допускати хворих без коронавірусної хвороби до інфекційних стаціонарів», – зазначив головний державний санітарний лікар України.

Віктор Ляшко наголосив, що для Міністерства охорони здоров’я і надалі залишатиметься пріоритетом протидія поширення коронавірусної інфекції на території України. 

«Вся діяльність Міністерства, яка була направлена і координувалась у цей нелегкий час щодо протидії коронавірусної хвороби, буде залишатися пріоритетом. Ми будемо докладати максимум зусиль, щоб пікових навантажень і зростання захворюваності не відбувалося, і українці спокійно пройшли цю епідемію. Без значних навантажень як для системи охорони здоров’я,  так і для здоров’я українців», – підкреслив Віктор Ляшко.

Він також повідомив, що всього за минулу добу зареєстровано 69  випадків коронавірусної хвороби. З початку епідемії зафіксовано 549 випадків на території нашої країни. 8 людей вже одужало, в тому числі 2 дітей. Померлих – 13. За минулу добу більше всього випадків зареєстровано в Тернопільській області – 14, і в Чернівецькій області -15.

Близько 60% випадків коронавірусної хвороби зареєстровано у людей віком від 30 до 59 років.

Всього з початку року було зафіксовано і опрацьовано 2642 підозри і протягом минулої доби було проведено 296 досліджень на ПЦР системах у національній і регіональній вірусологічних лабораторіях.