Наразі медичні заклади прикордонного відомства забезпечені засобами індивідуального захисту та медичним обладнанням і повністю підготувалися до надання допомоги пацієнтам з цією недугою. А для забезпечення лікувально-евакуаційних заходів сформовано майже десять лікарсько-фельдшерських бригад на реанімобілях.
Як і в інших медичних закладах, у Головному військово-медичному клінічному центрі Держприкордонслужби України військові медики готові, в разі необхідності, прийняти прикордонників з цим захворюванням. Зокрема на базі інфекційного відділення, розташованого в ізольованій будівлі, організовано лікувально-обсерваційний корпус. Саме тут за потреби надаватимуть допомогу прикордонникам, хворим на вірус COVID-19. Зокрема, тяжким хворим, що потребуватимуть стаціонарного лікування. Для цього є ізольовані бокси та підведено кисень.
«Все необхідне для надання медичної допомоги у відділенні є. У відділенні додатково розгорнута палата інтенсивної терапії, з апаратом штучної вентиляції легень, і також передано на підкріплення до відділення цілий корпус кардіологічного відділення, там теж є палата інтенсивної терапії, оснащена всім необхідним обладнанням», – розповів начальник інфекційного відділення Валентин Примак.
Зазначимо, зараз госпіталь забезпечений апаратами штучної вентиляції легень для надання допомоги тяжким пацієнтам з вираженою дихальною недостатністю. За потреби буде залучено реанімаційне відділення. Крім того, визначено лікарів, медсестер та молодший медперсонал, які надаватимуть допомогу хворим на коронавірус.
«Головний військово-медичний центр буде приймати, в першу чергу, військовослужбовців Державної прикордонної служби та контингент, який за нами закріплений для надання медичної кваліфікованої допомоги», – зазначив начальник інфекційного відділення Валентин Примак.