АМПУ ініціює прозорий алгоритм спільних дій для запобігання поширенню коронавірусної інфекції

Задля запобігання занесенню короновірусної інфекції через морські порти України, державним підприємством «Адміністрація морськихпортів України» спільно з державною установою «Лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я Українина водному транспорті» розроблено Тимчасову міжвідомчу інструкцію із взаємодії портових служб, епідеміологічних служб МОЗ, територіальних підрозділів Держпродспоживслужби України, прикодонників.

У Тимчасовій міжвідомчій інструкції враховані рекомендацій ВОЗ з боротьби з короновірусною інфекцією та Міжнародні медико-санітарні правила, національні нормативно-правові акти, а також документи, прийняті в Україні для запобігання короновірусній інфекції. Інструкцією визначено простий та зрозумілий алгоритм здійснення протиепідемічних заходів в морському порту, спрямований на блокування розповсюдження короновірусної інфекції через морські шляхи та забезпечення здоров’я співробітників портових та державних служб, які першими зустрічають іноземні судна в Україні.

Для прискореної взаємодії та обміну необхідною інформацією внесено відповідні зміни до алгоритму роботи інформаційної системи портового співтовариства, до якої мають доступ всі портові служби, епідеміологічні служби МОЗ, територіальні підрозділи Держпродспоживслужби, прикордонники та митники.

Проект направлено до Мінінфраструктури для подальшого погодження та затвердження центральними органами виконавчої влади. При цьому основні положення інструкції вже імплементовано в повсякденній роботі морських портів.