Найближчими днями в Україну надійдуть тести для ПЦР та тести для скринінгових досліджень. Про це на брифінгу 20 березня повідомив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. 

«Хочу повідомити, що ми зараз очікуємо найбільшу поставку в Україну тестів для ПЦР-діагностики, які будуть розподілені на території нашої країни. І вже з наступного тижня кількість досліджень буде значно збільшуватись, оскільки динаміка зростань кількості хворих та кількості підозр розглядаються щодня, ми будемо забезпечувати їх всіх проведенням досліджень. Також разом з тестами для ПЦР очікуємо тести для скринінгових досліджень», – зазначив Віктор Ляшко.

Наразі тестування ПЦР-дослідження та діагностика відбувається в 11-и лабораторіях на території України. Вчора з 10 випадків 9 було виявлено саме в регіональних лабораторіях.

Також Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ разом з Державною митною службою, Мінфіном та Мінекономіки розробило проект постанови з переліком товарів, робіт і послуг, які будуть закуповуватися за прискореною процедурою. Цей документ планується прийняти сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України.

«Вважаємо, що це дозволить нам якомога швидше забезпечити всім необхідним заклади охорони здоров’я, а також заклади і підприємства інших центральних органів виконавчої влади, які долучені до питань запобігання поширенню коронавірусної хвороби на території України», – повідомив він.

За його словами, сьогодні на Уряді заплановано затвердити перелік лікарських засобів, які будуть звільнені від митних платежів, а також від податку на додану вартість лікарських засобів і медичних виробів. 

Віктор Ляшко: Ми зараз очікуємо найбільшу поставку в Україну тестів для ПЦР-діагностики