Маски в аптеках з’являться в п’ятницю-суботу, – головний санлікар Ляшко

Заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко пообіцяв, що маски в аптеках з’являться в п’ятницю-суботу.

Про це він сказав на брифінгу в четвер.

Ляшко нагадав, що закупівлі необхідних медичних виробів цього тижня були виведені з-під дії закону про державні закупівлі. Це дозволяє купувати необхідні товари дуже швидко і без тендерів.

“Тепер питання в тому, що ми стикнулися з глобальним дефіцитом деяких засобів індивідуального захисту, який є у світі. І уряд вжив жорсткі обмеження: заборону експорту і реекспорту з території України, як хірургічних масок, так і інших засобів індивідуального захисту”, – сказав він.

Також уряд домовився з вітчизняними виробниками про ліквідацію дефіциту.

“І найближчим часом ми очікуємо значне поповнення українського ринку засобами індивідуального захисту. І в суботу-п’ятницю очікується, що хірургічні маски мають з’явитися у вільному доступі в аптечних мережах. Можливо, не у всіх, але напругу буде знято. Над цим працюють усі міністерства”, – сказав він.

 Також він повідомив, що в Україну поставлять тести для діагностики коронавірусу методом ПЛР для більше ніж 1 млн досліджень, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він також зазначив, що в 11 лабораторіях в Україні такі тести вже є.

“В 11 лабораторій є тести для діагностики коронавірусу методом ПЛР, ми очікуємо найближчим часом постачання для більше ніж 1 млн досліджень. Також на ринку з’являються швидкі тести, які дають змогу проводити сортування. Коли лікар може провести тест і робити подальші дії”, – сказав Ляшко .

Він наголосив, що станом на ранок 19 березня в Україні є 16 лабораторно підтверджених випадків Covid-19.