Ситуація зі стрімким поширенням коронавірусу у світі стала серйозним випробуванням для всього світу та України зокрема. Міністерство закордонних справ України робить і робитиме усе можливе, щоби кожен українець, який перебуває за кордоном і потребує допомоги, її отримав.
На найпоширеніші запитання про повернення громадян в Україну відповідає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Яка кількість українських громадян звернулася до МЗС з проханням допомогти повернутися?
ДК: Станом на 15:00 сьогодні до закордонних дипломатичних установ України з проханням повернення звернулися понад 21 тисяча громадян. Ця цифра змінюється щохвилини. Хтось уже повернувся в Україну, а хтось щойно повідомив про свою потребу повернутись. А декотрі, певно, ще не повідомили. Загалом кількість громадян, які планують повернутись в Україну, складає близько 38 тисяч.
Скільки українців уже вдома?
ДК: Минулої доби співробітники Державної прикордонної служби забезпечили оформлення повернення в Україну більш ніж 27 600 людьми.
Які дії МЗС, Мінінфраструктури, Держприкордонслужби?
ДК: МЗС України співпрацює з Мінінфраструктури, з Держприкордонслужбою, а наші колеги в закордонних дипломатичних установах України – з усіма компетентними органами іноземних держав для забезпечення повернення наших громадян туроператорами, чартерними рейсами, залізницею, отримання дозволу іноземних держав на перетин кордону, комунікації з громадянами, в тому числі за допомогою системи ДРУГ, надання дозволів окремим іноземним авіаперевізникам. МЗС спільно з Державною прикордонною службою налагодило дієву схему перевезення українців наземним транспортом через кордон з суміжними державами, насамперед з Угорщиною та Польщею.
Скільки уже є рейсів, якими громадяни України зможуть повернутися додому?
ДК: На сьогодні заплановано 57 авіарейсів. Серед них і рейси туроператорів які виконують зобов’язання перед своїми клієнтами і повертають українців з Єгипту, Шрі-Ланки, Об’єднаних Арабських Еміратів, Домініканської Республіки, курортних островів Азіатсько-Тихоокеанського регіону.
Прокоментуйте, будь ласка, як працюють так звані хабові точки, звідки можна дістатися до України безкоштовно або за пільговими цінами? Які це міста?
Такими точками-хабами визначено міста Стамбул, Дубаї, Абу-Дабі, Прага, Берлін, Відень, Варшава, Перемишль, Братислава, Рига, Вільнюс.
Ця інформація постійно оновлюється. оновлюється.
Крім того, МЗС, Мінінфраструктури і компанія SkyUp Airlines оголошують початок продажу авіаквитків за пільговою ціною на нерегулярні рейси з таких міст:
Париж, Аліканте, Берлін, Стокгольм, Відень, Варшава, Прага, Тбілісі, Ліссабон, Мюнхен, Неаполь, Франкфурт, Прага, Таллін, Цюрих, Стамбул, Барселона, Лондон.
Це ще один інструмент повернення українців з-за кордону. Йдіть на сайт авіакомпанії і беріть квитки. Також поширюйте цю інформацію.
Велика подяка Олександру Альбі за те, що SkyUp стоїть пліч-о-пліч з людьми, які потрапили в біду.
Є багато нарікань щодо роботи системи ДРУГ, яким чином усуваються недоліки її функціонування, чи є альтернатива такій системі?
ДК: система ДРУГ працює стабільно. Сьогодні ми зробили додаткову перевірку функціональності. Виявили, що понад 400 осіб вказали неправильну адресу електронної пошти і через це не могли авторизуватися в системі, і тому вважали, що вона не працює. Звертаємось до всіх громадян, будь ласка, будьте уважними, надавайте коректну інформацію, щоб ми могли бути з вами на зв’язку і надати необхідну допомогу.