Аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму 3,5 млн грн протягом січня-лютого

Протягом січня-лютого 2020 року за результатами проведених заходів державного фінансового контролю фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області виявили втрат матеріальних і фінансових ресурсів на загальну суму 4,6 млн грн.

Завдяки діям херсонських аудиторів забезпечено відшкодування втрат на суму 3,5 млн грн.

Окрім того, завершено моніторинг 37 процедур закупівель, за результатами яких попереджено порушень законодавства у сфері закупівель на загальну суму 271,2 млн грн, зокрема шляхом відміни торгів на суму 255,7 млн грн та шляхом розірвання договорів на суму 15,5 млн грн.  

За вчинені фінансові порушення 22 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 5 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності.

До установ, у яких виявлено порушення, застосовано 5 заходів впливу, передбачених вимогами Бюджетного кодексу України: у 2 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 3 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень на суму майже 2,1 млн грн.

За результатами проведених заходів державного фінансового контролю керівники місцевих органів влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій прийняли 13 управлінських рішень та врахували 5 пропозицій за підсумками державних фінансових аудитів.

На розгляд правоохоронним органам передано 6 матеріалів заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 2 досудові розслідування.